
На сьогоднішній день на ринку представлені багато кольорових плівок, але по суті усі вони виробляються заводом Kodak в США. Нещодавно відбулася зміна в структурі компанії, і Eastman Kodak почали самі продавати плівки напряму. І разом з цим вони представили нову плівку Kodak Kodacolor 200, яка вийшла на заміну Kodak Color Plus 200.
І десь в цей же період на ринку з'явилась версія Kodak Vision3 250D з видаленим REM JET шаром, що дозволяло проявляти її по звичайному процесу С41 замість ECN-2.
Плюс останні 3-4 роки Kodak випускає в США плівки Fuji 200 та Fuji 400, які по суті є плівками Kodak Gold 200 та Kodak Ultramax 400, але все ж з деякими мінімальними змінами, які не на всіх кадрах можна виявити.
Так і виникла у мене ідея порівняти ці плівки, тим паче і момент був підходящий, треба було перевірити 2 нових камери. Тому я взяв одразу 3 своїх камери, однакові об'єктиви 50 1.8 до них, вставив три плівки: Kodak Kodacolor 200, Kodak Vision3 250 AHU, Fujifilm 200 і пішов порівнювати. Але був нюанс - на момент тестування на Vision лишалось 2 чи 3 кадри, тому для потрійного порівняння обрав доволі показову сцену. З неї і почнемо.
Сцена 1
Чим класна ця сцена, так це наявністю одночасно як тіні так і області пересвіту. При цьому кольорова сітка теж доволі широка - є і білі, і зелені і жовті кольори
Kodak 250D Ahu - найхолодніша з усіх в цій сцені. Усі кольоори зсунуті в сторони синь-жовтого. Особливо гарно це видно у появі зелених тонів в кольорах балкона в тіньовій зоні. Трава ж навпаки отримала більше синіх патернів в зеленому, як і земля на передньому плані, яка мала достатньо багато жовтого.
Kodak Kodacolor 200 - справився зі сценою дуже добре. Зсув кольорів є але класично для кодак в жовту сторону. Доволі цікаво відіграє на руку зменшена контрастність плівки, світотіньовий малюнок тут найм'якіший. Але все ж в тінях, особливо на сірих об'єктах і зелених об'єкта з'являється більше синьови. Тавкий ефект зазвичай відбувається на плівках Kodak Ultramax, тому найвірогідніше, що Kodak Kodacolor 200 це щось середнє по емульсії між ColorPlus та Ultramax.
Fuji 200 - тут нас зустрічає найконтрастніша і найтепліша картинка. Кольори присущі типовому Kodak Gold 200, за виключенням однієї особливості - Gold в тінях зазвичай іде в жовтий, а не червоний. Тут же загалом в тінях все іде в мадженту.
Сцена 2
Тут вже лишились тільки 2 плівки Kodacolor 200 та Fuji 200
Kodak Kodacolor 200 - тут одразу помітно на скільки виражені сині кольори. Вся зелена трева і небо має явно підкреслени синьову. Це добре помітно на вербі - вживу вона сильно жовтіше ніж на фото. Тут вона прям салатова. Плюс жовте світло на стіні будинку переходить в зелене завдяки вираженому синьому.
Fuji 200 - в цій сцені зміщення відтінків в мадженту майже непомітно, хіба що дещо на небі. Трава, дерева і будинки мають натуральні і реалістичні кольори.
Сцена 3
В цій сцені поведінка така сама, як і в минулій. Kodak додає синього, Fuji - більше червоного. Але з дивного, Fuji тут повела себе менш контрастно, ніж Kodak.
Сцена 4
Ті самі умови зйомки, але ракурс підібрано так, щоб був великий шматок як світла, та і тіні.
Kodak Kodacolor 200 - на таких сильних перепадах додаючи синього в тінях вони починають бути грязнуваті, особливо коли об'єкт в тіні - світлий. Це добре видно на цеглинах.
Fuji 200 - відмінно відмальовує сцену, зберігаючи баланс між тяніми і небом. Бруду в тінях немає, або він органічно вписується і не кидається в очі.
Сцена 5
Ще одна сцена, яка відмінно показує особливості промальовки об'єктів в тіні. Звертайте увагу на білу штукатурку під козирком.
Kodak Kodacolor 200 - знову малює світлі зони з деяким брудом, додаючи сині тона.
Fuji 200 - хоча і дещо міняє тон на більш теплий, але зберігає загальну картинку для світлих об'єктів в тінях.
Сцена 6
І наостанок тест недоекспонування плівки.
Kodak Kodacolor 200 - не боїться недоекспонування. Кольори можуть здаватись більш темними, але зберігають загальний кольоровий баланс.
Fuji 200 - при недоекспонуванні норовить все змістити в область мадженти, причому доволі помітно.
Загальне порівняння
Отжє порівнюючи результат з усіх трьох плівок можна зробити такі висновки
Kodak 250D Ahu - варинат для тих, хто хоче отримати незвичні кольори. Ця плівка має найбільш зсунуту кольорову гаму.
Kodak Kodacolor 200 - відмінна плівка, яка показує суперові результати в різних умовах. Якщо багато зйомок буде проходиити в зелені - класно підкреслить зелень і блакитні тона.
Fuji 200 - найбільш контрастна і цікава по кольорах плівка. Дає легкий теплий відтінок але з приємною насиченістю тонів.
Отже усі 3 варианта мають право на існування, і кожен просто обере для себе найкращий. А так усі плівки класні і дозволяють отримувати гарні результати.
Більше фото знятих на представлені плівки можна подивитись в галереї за відповідними фільтрами